SPONSORLUK VE İŞ GÖRÜŞMELERİ İÇİN

0532 050 90 08

Kuruçeşme Mah. 203/9 Sok. No:3A İZMİR

FOLLOW US ON INSTAGRAM
Top

Doğru Hareket Yanlış Beslenme

Günümüz dünyasından beslenme kalitesi her geçen gün giderek insan metabolizması için zor bir hale gelmeye başladı. Özellikle bozulan metabolizmik faaliyetler ve her geçen gün insan aklı ile beslenme arasındaki mantıklı ilişkiyi daha bir çıkmaza itiyor.

Yakın zamanda önlemini almayan her birey için hastalıklar daha karmaşık bir şekilde insan bedeninde yerini almaya başlayacak. Öncelikle iyi bağışıklık iyi hareketten değil ilk adımı olan anne sütü ve beslenmeden gelmektedir. Genetik olarak beslenme planlaması insan sağlığının en iyi sürdürülebilir hali için şarttır. Onca zaman içinde değeri düşen besin gıdaları ve her geçen gün üzerimizde oluşan toksinsel yakıtlar ne yazık ki bizden sonraki nesillere de genlerimizin sağlıklı aktarılamamasına neden oluyor. 

Hızlı tüketimin meydana getirdiği hızlı beslenme alışkanlıkları aynı zamanda ömrü kaliteli geçmesi gereken insanoğlunun süresini kısaltıyor. Kendimize ayrılan zaman daraldıkça da hızlı tüketim alışkanlıkları terkedilmezlerimiz arasına giriyor. Yakın zamana kadar önlemleri birey olarak değil ama toplum alışkanlıkları açısından alınmazsa çocuklarımız ve bizden sonraki nesilleri keyifli bir yaşamın beklemediği gerçek.

Artık sizle her hafta yeni beslenme planlamaları ve paylaşımları ile hayatıma kattığım kaliteli tarzı sizlerle paylaşacağım .

Share
highlight_file
1 Comment
  • Alparslan Taş
    Mayıs 26, 2020 at 6:18 am

    Çok başarılı bir yazı olmuş. Bilgilendirme için çok teşekkürler.

Yorum Yaz
Adınız*
Email*

× Nasıl yardımcı olabilirim ?